Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet

HABAKUKY 

Habakuky a vy neviete čo to je ?

Veď Donovaly práve ožili rozprávkami a Vy a vaše ratolesti by ste určite mali byť pri tom!

Habakuky - Rozprávkový svet obsahuje 15 objektov – domčekov, amfiteáter s kapacitou 150 ľudí, hodovňu, herňu pre deti... a množstvo ďaľších prekvapení, ktoré môžete zažiť na vlastné oči ! Celý areál je jedinečným počinom architekta Paľa Hadača, ktorý len s použitím prírodných materiálov vytvoril dokonalú ilúziu rozprávkových chalúpok. Ich čaro môžete obdivovať každý deň po celý rok.

          Habakuky ako Dobšinského rozprávkový svet v jednej sezóne predstavia divákom okrem remeselníkov, architektúry samotných domov aj desať konkrétnych Dobšinského rozprávok. Každej jednej je zasvätený jeden domček alebo jedna chalúpka.

          Najmenši pozor do Habakukov sa vchádza cez dračiu papuľu - máte na to odvahu tam vstúpi ?. Za ňou vyrástli veľké vajce vtáka Ohniváka, šesťhlavý drak a Čierne mesto. Tiež Železná hora, veľryba, domček proroka Raka a ďalšie diela známe z Dobšinského rozprávok.

          Každý deň nájdete v domčekoch hercov, ktorí rozohrávajú príbehy Dobšinského rozprávok, o deti sa postarajú animátori v herni. Počas víkendov kolorit tradičnej slovenskej kultúry dotvárajú remeselníci predvádzajúci tradičné ľudové remeslá.

Divadelné predstavenia v amfiteátri sa budú odvíjať od Dobšinského cesty rozprávkami.

Interaktívna mapa okolia:


www.habakuky.eu/mapa.xhtml