Fun aréna

Fun aréna - Park Snow Donovaly

         Vitajte v letnom adrenalínovom centre zábavy Fun aréne Donovaly! Obľúbené miesto rekreantov Park Snow Donovaly sa v lete premieňajú na adrenalínové centrum zábavy. Fun Aréna Donovaly so svojou najväčšou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým centrom a lezeckou stenou (najväčšími svojho druhu na Slovensku), bungee trampolínami, 8-stanoviskou trampolínou, detským lanovým centrom a nafukovacími šmýkačkami Vám ponúka široké spektrum zábavy, kde si určite nájde každý to svoje.

Fun aréna ponúka tieto atrakcie:
• Tobogánovú bobovú dráhu
• Lanové centrum
• Lezeckú stenu
• Bungee trampolíny
• 8-stanoviskovu trampolínu

Tobogánová bobová dráha

         Bobová dráha je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole od Mišútskej cesty. Trať vedie cez lesík a po takmer 900 m vyústi pri nástupnej stanici umiestnenej nad plochou, ktorá v zime využívame v stredisku ako klzisko. Počas jazdy zažijete množstvo adrenalínu vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je môžte dosiahnuť v na trati je cca  45 km/h. O aktuálnej rýchlosti Vás bude informovať radar , ktorý Vám pri príchode do cieľa ukáže zaznamenanú najvyššiu dosiahnutú rýchlosť. A ak sa vám jazda zapáčila, alebo rýchlosť sa Vám zdala malá, môžete to skúsiť znovu a pohodlne priamo vo vozíku nechať sa vyviezť až na štart takmer 400 m dlhým vlekom.

Lanové centrum

          Lanové centrum je umiestnené v lesíku lemujúcom hlavnú cestu E77 spájajúcu Banskú Bystricu s Ružomberkom. Svojou dĺžkou s viac ako 500 m a počtom okruhov je momentálne najdlhším a najväčším lanovým centrom na Slovensku. Vstup do lanového centra je z plošiny vybudovanej na vedľa stojacej lezeckej veži. Po vstupe do lanového centra je vašou úlohou prekonávať prekážky, ktoré sú upevnené v priemere 2 m nad zemou. Pripravené sú farebne odlíšené okruhy pričom každý má svoj vlastný stupeň obtiažnosti.

Pre Vašu bezpečnosť ste istený lanom počas celej celej Vašej cesty lanovým centrom  a na vašu bezpečnosť bude dozerať aj špeciálne vyškolený personál.

Lezecká stena

         Určite ste si pri príjazde na Donovaly od Ružomberka všimli dominantu areálu pri parkovisku lanovky na Novú hoľu – najvyššiu 14 m vysoku lezecku stena na Slovensku. Lezecké steny sú v súčasnosti veľmi obľúbené medzi vyznávačmi horolezeckého športu, ale aj amatérskymi lezcami všetkých vekových kategórií, a preto Lezecká stena nemôže chýbať ani v našom adrenalínovom centre.

 

    Laserová strelnica

 

    Strelnica v Penzióne

 

    Bowling centrum

 

    Golfový trenažér

 

    Rybačka na Motyčkách

 

    Jazda na koni